Podłogi drewniane powoli wracają do łask. Kilka lat temu musiały ustąpić miejsca panelom. Ludzie przekonali się, że sklejki sprzedawane w hipermarketach budowlanych są mniej trwałe niż podłogi wykonane z drewna.
Przed rozpoczęciem remontu warto dokładnie rozważyć wszystkie argumenty. Wprawdzie panele wypadają korzystniej pod względem cenowym, ale podłoga wykonana z solidnego drewna będzie nam służyć przez lata. Firmy, działające na rynku, oferują nam różnorodne rozwiązania. Nie brakuje propozycji dla osób, które cenią sobie nowoczesność.
Zalety parkietu drewnianego
Dużą popularnością cieszą się podłogi dwuwarstwowe. Posiadają one wiele zalet. Nie przysparzają problemów podczas montażu. Wbrew pozorom, pielęgnacja podłóg dwuwarstwowych nie wymaga olbrzymich nakładów czasu i pieniędzy. Wprawdzie upływający czas pozostawia ślad na wyglądzie drewna, ale wierzchnią warstwę można poddać procesowi szlifowania. Po jego zakończeniu podłoga odzyskuje pierwotny charakter.
Parkiet dwuwarstwowy z pewnością docenią osoby, które pragną korzystać z ogrzewania podłogowego. Panele, dostępne w hipermarketach, nie dają takich możliwości.
Ograniczenie pracy drewna do minimum
Za sukces podłóg dwuwarstwowych odpowiada ich budowa. Wierzchnią warstwę zazwyczaj wykonuje się z drewna dębu lub jesionu. Producenci podłóg trójwarstwowych często uciekają się do sztuczek, które mają na celu obniżenie kosztów. Wewnętrzne warstwy wytwarzają z tanich materiałów. W przypadku podłóg dwuwarstwowych powierzchnię zewnętrzną i wewnętrzną tworzy drewno z drzew liściastych. Wykazuje ono wysoką odporność na skurcze i rozkurcze, które powstają pod wpływem zmiany wilgotności powietrza. Podłogi dwuwarstwowe ograniczają do minimum pracę drewna.